Drama u nemačkom derbiju, Alba slavila u poslednjim sekundama

petak 17.03.2023.
22:44

Gosti iz Berlina revanširali su se Bajernu za poraz u prvom delu sezone.

EPA-EFE/ANNA SZILAGYI

Košem Janija Vecela na sekund do kraja, Alba je pobedila 76:75 drugom nemačkom evroligaškom derbiju.

Izuzetno neizvestan i tesan duel, kako dolikuje najboljim ekipama Nemačke. Nije bilo rezultatskog uloga nego se igralo za ponos.

Alba je vodila na dva minuta do kraja 74:71, da bi Kašijus Vinston preuzeo odgovornost kod domaćina i vezao četiri poena. Tokom čitavog poslednjeg minuta nije viđen koš sve do sekund do kraja, kad je Vecel doneo slavlje gostima svojim košem.

Maodo Lo je kod pobednika bio prvi strelac sa 16 poena, meč-viner Vecel je stao na 11 poena, Tamir Blat je bio treći dvocifreni sa 10 poena.

Vinston je za Bajern postigao 14 poena i podelio osam asistencija. Isak Bonga ga je pratio sa 12 poena. Kapiten tima i reprezentacije Srbije Vladimir Lučić je upisao sedam poena i četiri skoka.

Bajern i pored poraza je na boljoj poziciji sa 11-18, Alba je pretposlednja sa 8-21.