subota 24.10.2020.
21:00

Samo jedan meč četvrtog kola ABA lige odigran je večeras.

aba-liga.com/Igokea/Nenad Vuruna

Bio je prilično uzbudljiv, a Igokea je na kraju kao gost savladala domaću ekipu Splita sa 79:78.

Tokom prvog poluvremena, delovalo je da će gosti iz Laktaša nešto lakše dobiti ovaj meč, vodili su sa 41:28 posle dvadeset minuta igre, ali u nastavku su Splićani počeli polako da tope taj svoj zaostatak.

I, na ulasku u sam finiš meča su izjednačili na 75:75, ali više od toga nisu mogli. U ključnim trrenucima Klemons je četiri puta bio precizan sa linije slobodnih bacanja, Igokea je povela sa 79:75 na šest sekundi pre kraja, a Čampara je trojkom u poslednjoj sekundi učinio poraz Splita minimalnim.

Nikola Jovanović je sa 14 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Klemons je upisao 13, Edin Atić 12, a Antabija Voler 11 poena.

Domaće je predvodio Marčinković sa 17 poena, a Marko Luković je upisao 12, uz pet skokova.

Igokei je ovo treća pobeda u prva četiri kola, a Split je pretrpeo treći poraz.