Drčelić pričao i o NBA Evropi, ima samo jedan cilj - F4!

Autor: Aleksandar Obrenović
ponedeljak 29.12.2025.
19:30
Izvor: Sportske.net

Nije više plasman u osam najboljih nešto što će ga zadovoljiti.

Marko Ljubomirović
Marko Ljubomirović

Povezane vesti

Na godišnjem koktelu KK Crvena zvezda javnosti se obratio prvi čovek kluba, Željko Drčelić, koji je istakao da će zauvek pamtiti osvajanje Kupa Radivoja Koraća što mu je prvi trofej kao predsedniku kluba. 

Što se tiče Evrolige, smatra da će ove sezone ekipa napraviti dodatni iskorak. 

"Godina puna izazova, puna nekih situacija u kojima smo morali brzo da reagujemo. Od kad sam ja na čelu jedan od najbitnijih događaja mi je osvajanje Kupa. Mnogo događaja u infrastrukturi, napravili smo veliki trenažni centar u Pioniru i jako sam srećan zbog toga. Veliki iskorak u Evroligi prošle sezone, za neke nije, za nas jeste. Nadam se da će ove sezone biti još bolje", rekao je u uvodnom obraćanju Željko Drčelić. 

Ističe i da je bilo priče o NBA Evropi, ali da je fokus samo na Evroligi. 

"Mi smo se za evroligašku licencu borili snažno. Dobili smo trogodišnju licencu i srećni smo zbog toga. Što se tiče budućnosti Evrolige, ja nas vidim u suvlasništvu. Što se NBA tiče inali smo razgovore, ali nama je fokus samo Evroliga.

Samo jedno bi moglo da ga zadovolji u ovoj sezoni, a to je plasman na Fajnal for. 

"To sam rekao na početku. Zadovoljan sam ako budemo među osam ekipa, a da onda idemo na F4. Promenio sam mišljenje os tada, ekipa raste i biću zadovoljan samo plasmanom na F4", rekao je Drčelić. 

O hali "Pionir"i eventualnom proširenju trening centra?

"Ja sam po pitanju proširenja hale Pionir razmišljao i pre. Dokumentacija kaže da to ne može. Moja želja je da Zvezda ima svoj trening centar. Tamo smo napravili dosta stvari za ovih godinu dana, još sam ponosniji što to nije išlo na teret kluba, to su sponzori i prijatelji kluba odradili. Napravili smo centar o kojima naši igrači pričaju. Batler je rekao da takav centar nije inao u NBA, Obradović kaže da je bolje nego u Monaku", rekao je Drčelić. 

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke