22:42

Ko bi se ovome nadao...

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Velika iznenađenja ove sezone u nemačkoj Bundesligi!

Ligaški deo sezone protekao je u dominaciji ekipe Bona, koja je zatim osvojila i FIBA Ligu šampiona, a plej-of za sada protiče u potpunosti u znaku ekipe Ulma.

Ovaj tim je najpre u četvrtfinalu eliminisao Albu, a sada je na putu da to učini i protiv drugog evroligaša - Bajerna.

Večeras je u Minhenu odigrana druga utakmica polufinalne serije plej-ofa, a Ulm je ponovo kao gost bio bolji od Bajerna, ovoga puta sa 93:88.

Dakle, dupli brejk uspela je da napravi ekipa Ulma koja će 2. juna na svom terenu imati priliku da se plasira u finale.

Ulm je večeras dominirao nekih tridesetak minuta, pa je na ulasku u poslednju četvrtinu vodio sa 71:56.

Bajern je, opet bez povređenih Lučića i Rubita, delovao potpuno nemoćno, ali se ipak nije predavao, pa je u poslednjoj četvrtini konačno zaigrao bolje, uhvatio rezultatski priključak i u poslednjem minutu prišao na 91:88.

Ali, više od toga Trinkijerijev tim večeras nije mogao, Ulm je uspeo da odbrani prednost i ostvari novu veliku pobedu.

Brazilci Jago Mateus sa 21 i Kaboklo sa 17 poena predvodili su pobedničku ekipu, a u Bajernu ubedljivo najefikasniji Obst sa 34 poena (8/14 za tri). Naš Ognjen Jaramaz po dva poena, skoka i asistencije.