četvrtak 14.01.2021.
22:03

Španci bez snage u Tel Avivu.

Epa/Elvira Urquijo A.

Košarkaši Makabija slavili su u poslednjem meču dana 20. kola Evrolige nad ekipom Baskonije, koju su na svom terenu pobedili rezultatom 91:82.

Baskonija je bolje ušla u meč, ali je ubrzo došlo do preokreta, pa je uvodnu deonicu Makabi završio sa plus pet.

Druga četvrtina sve vreme je protekla u vođstvu "Ponosa Izraela", koja je u jednom trenutku dostigla i plus devet nakon trojke Dragana Bendera.

Gosti iz Vitorije su ubrzo spustili razliku na minus dva, a na odmor se otišlo sa četiri poena viška u korist domaćih.

Treća četvrtina je poput prethodne protekla u konstantnoj prednosti Makabija, ali i priključku gostiju, koji se nisu predavali.

Veliki podstrek Makabiju donela je trojka Anhela Kaloiara kojom su domaći u odlučujuću deonicu ušli sa plus osam.

Poslednjih 10 minuta takođe nije donelo većeg uzbuđenja. Baskonija je u dva navrata spuštala razliku na minus četiri, ali bez snage za nešto više.

Sudbinu gostiju zapečatio je Kaloiaro donevši Makabiju plus 11.

Najefikasniji u devetoj pobedi Makabija ove evroligaške sezone bili su Otelo Hanter i Elijah Brajant sa po 14 poena, dok je dva manje imao više puta spomenuti Kaloiaro.

U redovima gostiju iz Vitorije prednjačili su Piera Anri sa 19 i Alek Peters sa jednim poenom manje.

Makabi je ovom pobedom preskočio na tabeli današnjeg rivala ujedno iskoristivši kiks Albe protiv Armanija za dva trijumfa viška nad nemačkim timom.