nedelja 27.11.2022.
23:23

Peti poraza Portlanda u poslednjih šest utakmica.

EPA-EFE/JASON SZENES

Košarkaši Bruklin Netsa večeras su na svom parketu savladali ekipu Portaland Trejblejzersa rezultatom 111:97.

Ekipu iz Bruklina do novog trijumfa vodili su raspoloženi Kevin Durent sa 31 poenom i Set Kari koji je ubacio dva poena manje. Kajri Irving upisao je 22 poena.

Ubedljivo najraspoloženiji u timu Portlanda bio je Džeremi Grent sa 29 poena, ali je izostala prava podrška saigrača.

Rivali su bili u egalu posle prvog poluvremena, Bruklin je imao minimalnu prednost 58:57. Držao je priključak Portland i kroz čitavu treću deonicu, ali su doimaći predvođeni sjajnim Durentom i Karijem prelomili meč u poslednjoj četvrtini u kojoj su prvi put stekli dvocifrenu prednost 101:90 i dodatno je uvećali do kraja susreta.

Netsi su tako stigli do 10 pobede u sezoni, sada su na skoru 10-11, dok je Portland posle sjajnog starta sezone ušao u loš period i upisao pet poraza u poslednjih šest mečeva i sada ima 11 pobeda i devet poraza.