utorak 10.01.2023.
21:14

Neizvesno do kraja.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Monaka savladali su Olimpijakos na svom terenu rezultatom 64:60 u 18. kolu Evrolige.

Grčki tim ubedljivo je dobio prvu četvrtinu 20:8 i delovalo je da će ovo biti lak posao protiv Kneževa koji su u padu forme, međutim već u narednoj deonici Monako se probudio. Vezali su devet poena do kraja prvo dela meča i prišli na tri poena zaostatka pri rezultatu 31:34.

U nastavku Monako je igrao svoju prepoznatljivu napadačku igru i poveo posle 30 minuta igra 46:42.

Neizvesno je bilo do samog kraja meča, gledao se igal nepuna dva minuta do kraja kada je rezultat bio 59:59, ali su Džejms i Dialo doneli pobedu domaćinu pred gostovanje Crvenoj zvezdi u četvrtak.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džejms sa 19 poena i pet skovoca, pratio ga je Dialo sa 16 poena.

Kod Olimpijakosa istakao se Peters sa 12 poena, a dvocifren je bio i Slukas sa 10 ubačenih poena.

Monako duplo kolo završava u Begradu kada će u četvrtak igrati protiv Crvene zvezde.