''Džezeri'' naneli novi poraz vodećim Sansima

ponedeljak 28.02.2022.
00:36

Posle Nju Orleansa, i Juta slavila protiv lidera.

Beta/AP Photo/Matt York

Drugi meč večerašnjeg programa NBA lige odigran je u Finiksu, gde je Juta Džez kao gost savladala domaće Sanse rezultatom 118:114.

Ovo je drugi uzastopni poraz Finiksa, ukupno dvanaesti, ali je i dalje ekipa sa ubedljivo najboljim učinkom od početka sezone, 49-12. Juta se učvrstila na četvrtom mestu na tabeli Zapada sa 38 pobeda i 22 poraza.

Tokom prve četvrtine Finiks je imao i četrnaest poena prednosti, vodio je sa 24:10, ali je već do kraja ove deonice Juta uspela da izjednači - 32:32.

Ravnopravna borba vodila se u većem delu meča, a ''Džezeri'' su u finišu treće četvrtine preuzeli vođstvo koje nisu ispuštali do kraja utakmice.

Mičel sa 26, Klarkson sa 22 i Gober sa 16 poena i 14 skokova predvodili su ekipu Jute do pobede, a u ekipi Finiksa najbolji je bio Buker sa 30 poena, a Ejton i Džonson su se zaustavili na po 23.