nedelja 07.11.2021.
15:28

Nema vremena za značajniji osvrt na današnji duel.

AdmiralBet ABA liga/Dragana Stjepanovic

Košarkaši podgoričke Budućnosti poraženi su danas na gostovanju ekipi Mege u Beogradu rezultatom 87:81, ali utisak je da je domaćin ključni deo posla obavio u prvom poluvremenu kada je stekao 17 poena prednosti, što u nastavku Podgoričani nisu uspeli da nadoknade.

U prvoj izjavi posle drugog poraza njegovog tima u prvih sedam kola, treener Aleksandar Džikić je kao ključni segment igre naveo ofanzivni skok protivničke ekipe.

"Čestitao bih Megi na pobedi. Odlučila je ta njihova energija u ofanzivnom skoku i broj poena koji su dali posle toga. Kad god bi promašil, oni bi uglavnom te lopte uspevali da uhvate i rešavaju u svoju korist.

Mi smo možda mogli malo drugačije da odigramo u završnici, ali šta je tu je. Idemo dalje, naš raspored je takav da smo zaista u seriji teških utakmica i već odavde iz Beograda putujemo u Veneciju na meč Evrokupa. U hodu ćemo se prestrojavati i pokušati da budemo bolji već u sledećem meču'', izjavio je Džikić.