petak 11.11.2022.
23:10

Zaista igraju sjajno...

EPA-EFE/Miguel Angel Polo

Valensija je uspela da slavi protiv veoma teškog protivnika pošto je savladala Monako Saše Obradovića sa 89:84.

Domaćin je bio taj koji je bolje otvorio meč, gosti nisu imali prednost u prvom poluvremenu sve do samog finiša, ali je nekoliko puta rezultat bio nerešen (2:2, 4:4, 20:20, 26:26).

Domaćin je krajem treće deonice imao i deset poena razlike, održavali su tu prednost do pred sam kraj.

Valensija je imala dobijenu utakmmicu u svojim šakama, ali smo gledali neizvesnu završnicu.

Na pet minuta do kraja domaćin je imao sigurnih 73:64, ali je onda Majk Džejms krenuo ka košu protivnika i sa četiri uzastopna poena sa linije za slobodna bacanja uspeo je da smanji na samo pet poena zaostatka, da bi potom nakon par dobrih odbrana Monako uspeo i da izjednači rezultat posle trojke Okoboa.

Izuzetno bitnu trojku za domaćina pogodio je Kris Džons, a potom još jedna trojka koja je praktično rešila duel, preko Džejmsa Veba na 50 sekundi do kraja za 83:77.

Penal završnica je bila sasvim dovoljna domaćima da se snađu i da sačuvaju prednost do samog kraja...

Kris Džons je imao 27 poena, Harper 16, a Veb 15. U Monaku Lojd 24, Džejmsa nije hteo šut, imao je 2-11 iz igre večeras, pa je završio sa 12 poena, 7 sa linije za slobodna bacanja.