petak 17.11.2023.
22:02

Meč devetog kola u Francuskoj pripao Baskoniji.

EPA-EFE/L. Rico

Košarkaši Baskonije ostvarili su petu pobedu u Evroligi pošto su u Lionu savladali Asvel rezultatom 88:81 (30:20, 19:22, 16:31, 16:15).

Puleni Đanmarka Poceka otvorili su utakmicu sa mnogo energije, pa je Asvel u "revolveraškoj" prvoj četvrtini stigao i do dvocifrene prednosti.

Početak druge deonice mogao je da nagovesti čak i ubedljivu pobedu domaćina koji je imao i "plus 16", ali je od tog trenutka Baskonija počela da se približava, pre svega zahvaljujući sjajnom Markusu Hauardu.

Treća četvrtina donela nam je smenu vođstva, izabranici Duška Ivanovića preuzeli su kontrolu nad utakmicom i sa "plus osam" ušli u poslednjih deset minuta.

Uspevao ja Asvel da se približi Baskoniji, čak i izjednači u dva navrata, međutim Metju Kostelo je poenima sa linije za slobodna bacanja prelomio meč i rešio pitanje pobednika.

Markus Hauard je meč završio sa 35 poena, Moneke je dodao 19 uz 13 asistencija, dok je Kostelo upisao 16.

Sa druge strane, Skot je izbrojao 22 poena, Lovernj 16 uz devet skokova, a dvocifreni su bili i Li sa 12 i Luvavu sa 10.

Baskonija zauzima devetu poziciju u Evroligi sa učinkom 5-4, a Lion je pretposlednji sa dve pobede i sedam poraza.