utorak 17.10.2023.
21:30

Bez problema za šampiona Turske.

@AnadoluEfesSK

Košarkaši Efesa savladali su Asvel u Istanbulu rezultatom 89:84 u trećem kolu Evrolige.

Prvak Evrope iz 2021. i 2022. godine je na taj način upisao prvi trijumf u elitnom takmičenju, nakon poraza od Barselone i Reala, dok je Asvel zabeležio i treći poraz, pošto je u uvodna dva kola deklasiran od strane Crvene zvezde i Partizana.

Gosti su bili ravnopravni u prvoj četvrtini, koja je završena rezultatom 24:24, a onda je Efes pojačao ritam, počeo da lomi rivala, na poluvreme je otišao sa +8, a nakon 30 minuta je bio na +15 i tada je sve bilo jasno.

Asvel je u finišu zapretio, došao na -6, na kraju i do -5, ali do preokreta nije mogao.

Vil Klajburn je predvodio Efes do trijumfa sa 19 poena, šest skokova i četiri asistencije, pratio ga je Šejn Larkin sa 18 poena šest skokova i šest asistencija.

Nando De Kolo je ubacio 25 poena za poraženu ekipu.