Efes ''ne može da se sastavi'', novi poraz!

21:19

Šampion Evrope i dalje daleko od prošlogodišnje forme.

EPA-EFE/Quique Garcia

Potpuno neočekivano, ekipa koja je prošle sezone delila lekcije i u Turskoj i u Evroligi, novu sezonu počela je veoma loše.

Nagoveštaj boljih dana za ekipu Ergina Atamana bila je prekjučerašnja pobeda nad Uniksom u Evroligi, ali već večeras je Efes ponovo razočarao svoje navijače. U jednom od istanbulskih derbija, šampion Evrope je kao domaćin poražen od Galatasaraja sa 92:85, što je Efesu drugi uzastopni poraz u domaćem šampionatu. Podsetimo, u prošlom kolu ih je Fenerbahče deklasirao sa 22 poena razlike.

Tokom prvog poluvremena je Efes imao blagu prednost, u treću deonicu je ušao sa šest poena prednosti, uz odličnu igru u napadu, ali u nastavku Galatasaraj znatno bolji, pogotovo u poslednjoj četvrtini kada je domaćin znatno teže dolazio do koša.

U sastavu Efesa večeras nije bilo srpskih reprezentativaca Micića i Petruševa, a u njihovom odsustvu najefikasniji u Atamanovom timu bili su Larkin sa 20 i Buboa sa 22 poena.

Pobedničku ekipu predvodili su De Von Ejkon-Pursel sa 27 i Trimbl sa 22 poena.