21:35

Prija im domaći teren.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Efes je u okviru četvrtog kola Evrolige pobedio Valensiju rezultatom 77:73.

Poveli su gosti odmah na startu meča 7:0, ali se Efes odmah revanširao i izjednačio. Smenjivalo se vodstvo do kraja prve četvrtine, ali su domaći sa mini-serijom od 5:0 stigli do vodstva.

U drugom kvartalu, Valensija je preuzela inicijativu i sredinom druge četvrtine poenima Jovića izjednačila i potom povela, na poluvremenu je imala koš prednosti pri rezultatu 40:38.

Po povratku na teren vezali su tri napada i uspeli da odbrane svoj koš, poveli su pet razlike, ali tu su i stali. Do kraja trećeg kvartala Efes je preokrenuo i vodio 57:53.

U nastavku je turska ekipa čuvala minimalnu prednost, Dejvis je pogodio trojku, potom sa poludistance za 73:71, ali je Efes vratio prednost preko Larkina za konačno slavlje i duplu pobedu u ovom duplom kolu Evrolige.

Najbolji kod pobednika bio je Larkin sa 15 poena, Bobua je postigao 14, po 13 su upisali Klajburn i Tompson.

Inglis je za Valensiju upisao 13 poena, a Puerto 10. Srpski reprzentativac Stefan Jović postigao je šest poena, uz četiri skoka i tri asistencije.