Efes protutnjao u finale, fantastični Micić!

19:49

Može li ih iko zaustaviti na putu do titule?

EPA-EFE/TOMS KALNINS

Turska Superliga je već dobila prvog finalistu tamošnjeg plej-ofa.

To je ekipa istanbulskog Efesa, koja je večeras  kao gost savladala ekipu Bešiktaša rezultatom 96:66 i sa 3:0 u pobedama bukvalno protutnjala u finale.

Sam rezultat pokazuje kakav je večeras bio odnos snaga, a možda još ilustrativniji je rezultat na poluvremenu - 60:33 za Efes!

Posebno zanimljiv je učinak našeg reprezentativca i najboljeg igrača Efesa Vase Micića. On je u današnjem meču odigrao samo šest i po minuta, ali za to vreme uspeo je da postigne čak 13 poena, i to bez promašaja, šutirao je 3/3 za tri poena i 4/4 slobodna bacanja.

Na kraju su efikaniji od njega, ali uz mnogo veću minutažu, bili Sajbir sa 18, Moerman i Plajs sa po 17 postignutih poena. U Bešiktašu bolji od ostalih bio je Sengun sa 23 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Drugi polufinalni par je Fenerbahče - Pinar Karšijaka. Tu je mnogo neizvesnije, pošto je posle prve dve utakmice u Istanbulu rezultat 1:1 u pobedama.