20:20

Još jedna ubedljiva pobeda ekipe iz Istanbula u Evroligi.

EPA-EFE/Quique Garcia

Košarkaši turskog Efesa, uz špansku Baskoniju, su u poslednje vreme u najboljoj formi od svih evroligaša.

To su potvrdili i večeras na svom terenu u meču 28. kola Evrolige, gde su deklasirali moskovski CSKA rezultatom 100:70.

Podsetimo, oni su i u prethodna tri meča bili veoma ubedljivi, protiv Olimpijakosa (76:53), pa Fenerbahčea (106:74), Valensije (99:83) i sada više ne bi trebalo da bude dileme oko njihovog plasmana u Top 8, koji je bio doveden pod znak pitanja zbog lošeg starta sezone.

Večerašnji duel sa Moskovljanima trebalo je da bude derbi, ali Efes je veliki deo posla završio već u prvoj četvrtini koju je dobio sa ubedljivih 31:13. Ta prednost je u drugom kvartalui dodatno uvećana, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 55:28 u korist Efesa kome je u nastavku ostalo da rutinski završi posao, što su domaći i učinili bez problema.

Ponovo je srpski plejmejker Vasilije Micić bio najefikasniji u Efesu, ovoga puta je upisao 21 poen, uz osam asistencija i šest skokova, a pratili su ga Sanli sa 14 i Singlton sa 12 postignutih poena.

Kod Moskovljana jedini dvocifreni bili su Šengelija sa 14 i Vojtman sa 10 poena.

CSKA je i pored poraza još uvek drugi na tabeli, sa skorom 18-9, a Efes mu je već za petama, sa 17 pobeda i 10 poraza.