Efes razbio Milano, Micić dvocifren! Olimpijakos pao u Tel Avivu, Realu pripao španski derbi

22:43

Solidna partija srpskog košarkaša.

Euroleague
Euroleague

U okviru 9. kola Evrolige košarkaši Makabija iz Tel Aviva su na svom parketu uspeli da savladaju drugoplasirani Olimpijakos sa 90:84.

Domaći tim imao je prednost posle prve četvrtine, da bi gosti iz Pireja preuzeli inicijativu u nastavku meča. Posle 30 minuta igre grčki tim imao je prednost od šest poena, da bi u poslednjoj četvrtini usledio veliki preokret.

Makabi pojačao tempo u poslednjih deset minuta i na kraju uspeo da preokrene rezultat. Poslednju četvrtinu dobio je sa 27:15, za petu pobedu. Olimpijakos je doživeo treći poraz.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Vejd Boldvin sa 22 poena, dok je u timu Olimpijakosa najviše poena imao Đanulis Larencakis (21).

Anadolu Efes bio je ubedljiv na gostovanju Milanu, slavio je rezultatom 80:51.

Obe ekipe bile su u potpunosti izjednačenje posle prvog poluvremena, da bi u nastavku na terenu postojao samo jedan tim.

Aktuelni šampion prelomio je meč u trećoj četvrtini kada je protivniku dozvolio svega sedam poena. Do kraja utakmice prednost gostujućih košarkaša se sve vreme povećavala, a poslednju četvrtinu dobili su sa ubedljivih 25:10.

Efes je tako upisao četvrtu pobedu, dok je Milano zabeležio šesti poraz.

U timu Efesa najraspoloženiji za igru bio je Vil Klajburn sa 24 poena. Vasilije Micić imao je učinak od 12 poena i 4 asistencije.

Jedini dvocifreni u timu Milana bio je Mitru-Long sa deset poena.

U španskom derbiju košarkaši Real Madrida pobedili su ekipu Valensije rezultatom 80:73.

Pitanje pobednika rešeno je već u prvoj četvrtini kada su gosti iz Madrida stekli nenadoknadivu prednost od 12 poena.

Poslednju četvrtinu Valensija je dobila rezultatom 27:21, ali to nije bilo dovoljno za preokret.

Real je tako ostvario šestu pobedu, dok je Valensija pretrpela peti poraz.

Najefikasniji u timu Valensije bio je Van Rosom sa 17 poena, dok je u gostujućem timu najviše poena postigao Džanan Musa, čak 28.