utorak 02.04.2024.
21:15

Barem privremeno...

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Efesa su savladali su Petkim rezultatom 98:73 (35:17, 22:14, 18:23, 23:19) u 25. kolu turskog šampionata i tako preuzeli lidersku poziciju barem dok Fenerbahče ne odigra svoj meč sa Bešiktašem koji je odložen zbog učešća crno-belih u Evrokupu.

Petkim je dobro parirao u prvoj četvrtini meča, ali je pred kraj usledila serija od 12:0 i Efes je završio četvrtinu rezultatom 35:17.

Efes je nastavio da dominira u drugom kvartalu, potom i u drugom poluvremenu za ubedljivu pobedu na kraju i slavlje od 25 poena razlike.

Najbolji u timu Efesa bili su Bobua i Oturu sa po 23 poena, dok je u redovima Petkima Efinađi imao 18 poena, a Agva 15.

Domaćin je došao do 22. pobede u prvenstvu, dok je Petkim osmi sa 12 pobeda i 13 poraza.