nedelja 08.01.2023.
18:14

Posle današnjeg poraza tek su na petoj poziciji.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Turska Super liga stigla je do svog 14. kola u kom je aktuelni prvak Evrope, Efes iz Istanbula upisao već peti poraz, i to prilično ubedljiv.

Tim Ergina Atamana večeras je gostovao ekipi Turk Telekoma i izgubio rezultatom 85:70, pa su sada ispred Efesa na tabeli vodeći Fenerbahče sa skorom 12-2, Turk Telekom sa 11-3, Karšijaka i Bursa sa 10-4.

Domaći tim je u većem delu meča imao blagu prednost, a Efes je u poslednjoj četvrtini potpuno ''potonuo'' i u tih deset minuta Turk Telekom je došao do ubedljivog trijumfa.

Aksel Butil je sa 30 poena i osam skokova bio ubedljivo najbolji akter meča i najzaslužniji za trijumf Turk Telekoma, Sestina ga je pratio sa 17 poena, a Grant je uz 13 poena upisao devet asistencija.

U Efesu najefikasniji Brajant sa 20 poena i osam skokova, a Vasa Micić se zaustavio na 15 poena i četiri asistencije.