EK - Budućnost nemoćna u "Morači", Čanak startovao porazom!

sreda 12.10.2022.
21:30

Pobedio Burg.

KK Buducnost VOLI

Košarkaši Budućnosti poraženi su na startu takmičenja u grupi "B" Evrokukupa. Bolji od Podgoričana u njihovoj "Morači" bio je nemački Hamburg i slavio rezultatom 73:66 (24:23, 23:14, 16:18, 10:11).

Hamburg je do trijumfa predvodio Lukas Meisner sa 15 poena, dok su se u poraženoj ekipi istakli Petar Popović sa 13 i Aron Vajt koji je ubacio tri poena manje.

Gosti su su do odlučujuće prednosti došli u drugoj četvrtini,  kada su imali i maksimalnih +13 (45:32).

Uspela je ekipa trenera Vladimira Jovanovića da spusti na -3 početkom četvrte deonice, ali je Hamburg odbio nalet Podgoričana i upisao važnu pobedu.

Večeras su odigrane i dve utakmice grupe "A". Ukrajinski Prometej slavio je protiv litvanskog Lijetkabelisa, koji sa klupe predvodi naš trener Nenad Čanak, rezultatom 82:71 (22:17, 21:14, 16:22, 23:18).

Prometej su do pobede predvodili Džijan Klavel sa 20 i Di Džej Stivens koji je postigao 15 poena. Bolji od ostalih u ekipi Lijetkabelisa bio je hrvatski internacionalac Željko Šakić sa 14 poena, Stefan Peno ubacio je 8 poena.

Neizvesno je bilo u Burgu, gde je istoimeni domaćin pobedio rumunski Kluž sa 88:85 (18:14, 19:18, 25:19, 26:34).

Domaći su imali velikih +9 (85:76) na minut i 40 pre kraja, ali je Kluž serijom 8:0 došao nadomak produžetka, međutim gosti nisu imali snage za potpuni preokret, pa su bodovi ostali u Francuskoj. Tragičan je bio Leonardo Meindl koji je promašio slobodna bacanja za dodatnih pet minuta.

U pobedničkoj ekipi najbolji su bili Džejms Palmer sa 17 i Pjer Pelosi sa poenom manje. Kod Kluža najefikasniji bio je Leonardo Meindl sa 19 poena, bivši reprezentativac Srbije Stefan Birčević ubacio je 12.