petak 26.03.2021.
20:09

Posle pobede u gostima, usledio poraz u ''Morači''.

Dragana StjepanovicStarsportphoto ©

Ekipa podgoričke Budućnosti nije uspela da se plasira večeras u polufinale Evrokupa, pošto je u drugoj četvrtfinalnoj utakmici poražena od Monaka rezultatom 74:64.

Gosti su već na početku stavili do znanja da su došli u Podgoricu da pobede, poveli su u uvodnim minutima meča sa 12:4 i vođstvo su praktično čitavim tokom meča održavali. Budućnost je samo jednom tokom druge četvrtine uspela da stigne do izjednačenja, dok je drugo poluvreme proteklo u konstantnom vođstvu ekipe Monaka, koje se kretalo između tri i trinaest poena razlike.

Rob Grej sa 20 i Matijas Lesor sa 19 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a ekipu Budućnosti predvodili su Kobs sa 17 i Ivanović sa 16 poena.

Podsetimo, Budućnost je pre tri dana kao gost savladala Monako sa 77:76, a odluka o putniku u polufinale biće poznata naredne srede, kada će Monako biti domaćin Podgoričanima.