EK - Dule izbacio 'grčku braću' za osminu finala!

sreda 10.02.2016.
22:16

Bivši strateg Partiizana Duško Vujošević ostvario je prvi veći uspeh od dolaska u Limož, pošto je taj francuski klub uspeo da odvede u osminu finala drugog po kvalitetu evropskog takmičenja.

lequipe.fr
lequipe.fr

Trećom pobedom na poslednje četiri utakmice u okviru Last 32 faze Evrokupa, košarkaši Limoža obezbedili su plasman u osminu finala drugog po kvalitetu evropskog takmičenja.

Ekipa Duška Vujoševića večeras je na domaćem terenu savladala grčki PAOK rezultatom 79:61 (16:9, 23:16, 17:17, 23:19) čime je zauzela drugo mesto u grupi "I" ispred Valensije i večerašnjeg rivala.

Francuski sastav rešio je pitanje pobednika na večerašnjoj utakmici već posle prvih 20 minuta igre, pa je drugo poluvreme predstavljalo dovršavanje započetog posla.

Najefikasniji pojedinac u ekipi Limoža bio je Bo Mekejleb sa 17 poena i 3 asistencije, dok je Vil Denijels postigao 14 poena i ostvario 7 skokova. Bivši plejmejker Partizana Leo Vesterman utakmicu je završio sa 10 poena i 3 asistencije.

Limožu je ovo bila četvrta utakmica u Evrokupu pod vođstvom Duška Vujoševića, a veliki uspeh ne bi bio ostvaren da ova francuska ekipa u dva uzastopna meča nije uspela da savlada do tada nepobedivu Valensiju.

Večerašnja utakmica za Limož je bila "biti ili ne biti" i samo je pobeda vodila "zelene" u osminu finala.

Usled ovakvog rezultata Limoža trijumf Valensije nad Oldenburgom nije doneo španskom sastavu ništa pa će iz grupe "I" takmičenje nastaviti nemački sastav i tim Duška Vujoševića.

Protivnik Limoža u osmini finala biće španska Gran Kanarija koja je zauzela prvo mesto u grupi "H" ispred Strazbura, Saratova i Hapoela iz Jerusalima.