EK - "Pefi" se poigravao, porazi Cedevite i Budućnosti

sreda 02.10.2019.
22:40

Sjajni Stefan Marković.

Sportske.net

U okviru grupe B gde je i srpski Partizan, Tofaš je uspeo da savlada Limož rezultatom 84:71. Domaći su vodili tokom čitavog dela utakmice, posle prve četvrtine su stekli deset poena razlike i utakmicu su rešili tokom poslednje deonice kada su vodili i sa 19 razlike.

Di-Džej Vajt je imao 19 poena, a kod ekipe Limoža Kriston je upisao 21.

U okviru grupe A ekipa Promiteasa je zabeležila ubedljivu pobedu protiv ekipe Makabi Rišon u gostima i to rezultatom 88:55, dok je Virtus našeg sada već bivšeg selektora Aleksandra Đorđevića savladao Ulm u gostima 79:92.

Blistao je Stefan Marković koji je imao 16 poena i 8 asistencija, a dobri su bili i Vims (18 poena) i Hanter (17).

Ekipa Cedevite Olimpije nije uspela da slavi na startu Evrokupa i to u Ljubljani. Danas je Darušafaka bila bolji tim, slavili su sa 79:73 iako je domaćin imao čak 12 poena viška u jednom trenutku.

Kolson je imao 16 poena, Braun 14, dok je kod Olimpije Mekintajer postigao 18 poena, a Simonović 14.

U istoj grupi Breša je savladala Uniks sa 84:75 uz 21 poena Lansdauna, dok je Nanter savladao Huventud rezultatom 85:78. Keni Čeri je bio fantastičan sa 24 poena, na drugoj strani Prepelič 23.

U okviru grupe D Budućnost je poražena od Unikahe u Malagi rezultatom 83:70. Gosti iz Podgorice su dobili prvu četvrtinu sa 25:18, ali su nakon toga stali i domaći su dobili ovaj meč uz malo poteškoća. Herun kod domaćih 19 poena, Džoš Adams 15. Kod Budućnosti Bamfort 19, ostali su podbacili.