sreda 13.01.2021.
20:23

Sjajan start Virtusa u Top 16 fazi Evrokupa.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Jedan od glavnih favorita za osvajanje Evrokupa ove sezone, italijanski Virtus, započeo je Top 16 fazu ovog takmičenja u skladu sa očekivanjima. U prvom kolu Grupe G, tim Saše Đorđevića je večeras na svom terenu savladao ekipu Cedevita Olimpije rezultatom 90:76.

Predvođena Jakom Blažićem, Cedevita Olimpija je odlično odigrala prvu deonicu, pogotovo u odbrani i posle deset minuta igre imala je sedam poena prednosti - 18:11.

Ali, u drugoj se Virtus razgoropadio i ne samo da je nadoknadio ovaj minus, nego je do kraja poluvremena stekao i dvocifrenu prednost - 46:34.

U nastavku, gosti nisu uspeli nijednog trenutka da se ozubiljnije rezultatski približe i Virtus je rutinski završio posao.

Marko Belineli je sa 25 poena i pet skokova bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Hanter ga je pratio sa 22 poena, uz devet skokova. Naši Miloš Teodosić 13 poena, 8 asistencija, tri skoka, a Stefan Marković šest poena, pet asistencija i četiri skoka.

U ekipi Cedevita Olimpije, prema očekivanju, najbolji Jaka Blažič sa 25 poena, a zapažen je bio i Peri sa 22.

U istoj grupi, sinoć je Budućnost deklasirala francuski Burž sa 108:80.