sreda 12.10.2022.
23:10

Sjajna partija reprezentativca Poljske

Sportske.net

Košarkaši španske Gran Kanarije savladali su poljski Šljonsk kod kuće rezultatom 92:81 (20:24, 20:17, 24:23, 28:17) u prvom kolu grupe "B" Evrokupa.

Vodio je Slask na poluvremenu sa 40:41, u poslednju četvrtinu ekipe su ušle u egalu (64:64), ali je Ej Džej Sloter sa tri trojke u poslednjoj četvrtini prelomio meč.

Domaći su teže nego što se očekivali stigli do pobede, a u tome ih je predvodio razigrani Ej Džej Sloter sa 23 poena, dvocifreni su bili i Feran Basas sa 17 i Damijen Ingls koji je ubacio 11.

U ekipi Slaska najbolji je bio Lukaš Kolenda sa 23 postignuta poena, 15 je ubacio Džeremaja Martin, a dvocifren je bio i Artsiom Parahuski sa 10 poena.

Gran Kanarija će u drugom kolu gostovati grčkom Promiteasu, dok Slask kao domaćin igra protiv podgoričke Budućnosti.