EL: Bamberg nemoćan pred "Armijom", Makabi umalo "prosuo mleko" protiv prvaka Španije

četvrtak 07.12.2017.
22:02

U okviru 11. runde Evrolige, Brose je dočekao CSKA, dok je Makabi ugostio Valensiju.

cskabasket.com

Izabranici Dimitrisa Itudisa rutinski su slavili u Bambergu rezultatom 76-92.

Tesno je bilo u prvih 20 minuta, domaćin je u potpunosi bio u igri, ali je CSKA za nijansu bio bolji, te su na odmor otišli sa tri poena viška.

U trećem kvartalu "Armejci" dolaze do dvocifrene prednosti, a ispostavilo se da su tako i prelomili meč u svoju korist.

Nova dobra partija Nanda De Koloa, Francuz je upisao 20 poena i četiri asistencije u pobedničkom sastavu, pratili su ga Klejbur sa 15, Ćaćo Rodrigez (7as) sa 14, kao i Antonov i Higins sa po 12 poena.

U poraženom sastavu 16 poena Rubita, 13 je dodao Riki Hikman.

Neven Spahija

Makabi je u Tel Avivu dočekao Valensiju, a domaćin je savladao aktuelnog prvaka Španije rezultatom 94-91.

Domaćin dobija prvi deo igre sa četiri poena prednosti, ali gostima drugi kvartal pripada istim rezultatom, te se na pauzu od 15 minuta otišlo sa nerešenim ishodom (46-46).

U trećoj deonici domaćin ponovo dolazi do četiri poena viška, a u odlučujućem kvartalu su stigli i do osetnije prednosti, na minut do kraja vodili su sa devet razlike.

Ipak, usledila je furiozna serija gostiju, propraćena nonšalantnim ponašanjem domaćih igrača, koji su napravili par amaterskih grešaka, pa je Valensija na 15 sekudni do kraja prišla na minus od svega tri poena.

Ipak, Valensija nije uspela da dođe do poena u poslednjem napadu, te je domaćin slavio.

U pobedničkom sastavu najbolji Pjer Džekson sa 21 poenom, pola koša manje dodao je Pjer Džekson, na 14 se zaustavio Parahovski, dok je 12 dodao Noris Kol.

Kod Valensije 24 poena Erika Grina, 15 poena San Emeterija, dok je 11 dodao Giljem Vives.