EL - Baskonija rasturila Bajern, loši Olimpijakos i Milutinov, Real bez problema

Pobede Makabija, Reala i Baskonije.

Sportske.net

Makabi je u Pireju deklasirao Olimpijakos, a do trijumfa ga je predvodio Tajler Dorsi sa 19 poena, četiri skoka i tri asistencije, dok je Skoti Vilbekin takodje postigao 19.

U ekipi Olimpijakosa Jorgos Printezis postigao je 16, dok je Brendon Pol dodao 13. Srpski košarkaš Nikola Milutinov postigao je tri poena.

Makabi ima četiri pobede i dva poraza, dok Olimpijakos ima dva trijumfa iz šest utakmica.

Ekipa Baskonije je uspela da stigne do nove pobede večeras i to protiv Bajerna dosta ubedljivo, 93:60.

Čak 19 poena razlike je bilo već nakon prve deonice, u drugoj je bilo +25 i ekipa Dejana Radonjića nije imala šta da traži do kraja ovog meča.

Tornike Šengelija je imao 19 poena kod pobednika, a kod gostiju Monro 18 poena. Lučić 4 poena.

Real nije dozvolio iznenađenje na svom parketu, dočekali su Albu i slavili sa 85:71. Imali su domaći +15 u prvom poluvremenu, održavali prednost sve do treće četvrtine kada je Alba čak i povela, ali onda Real pravi seriju od 8:0 i lomi utakmicu.

Garuba je imao 12 poena, koliko i Serhio Ljulj i Entoni Rendolf kod pobednika. Kod gostiju Hermanson najbolji sa 13 poena.