EL: Bivši igrač Cedevite razbio Bamberg, Olimpijakos prejak za Baskoniju

četvrtak 12.10.2017.
21:52

U okviru prvog kola Evrolige, pobede su upisali Makabi i Olimpijakos.

Epa/Sedat Suna

Ekipa Makabija nastavila je sa dobrim partijama u novoj sezoni, sada su trijumfalno otpočeli i takmičenje u Evroligi, kako su slavili na gostovanju Bambergu rezultatom 71-88.

Brose je bolje otvorio meč i dobio prvu deonicu, ali su gosti iz Tel Aviva već od druge deonice počeli da tope to prednosti i da preuzimaju stvari u svoje ruke.

Preokrenuli su rezultat do poluvremena, otišli na odmor sa pola koša viška, da bi u trećoj deonici Bamberg ponovo vratio prednost.

Nemački sastav je u odlučujućih 10 minuta ušao sa četiri poena viška, ali se onda u četvrtom kvartalu sve raspalo u igri ekipe Andree Trinkijerija.

Makabi je dobio poslednju deonicu sa 12-33 i tako upisao trijumf na startu takmičenja u EL.

U pobedničkom sastavu nestvarna partija bivšeg košarkaša Cedevite i Dalas Maveriksa Pjera Džeksona, koji je upisao 27 poena (5/5 za tri), devet asistencija i sedam skokova za ukupan indeks korisnosti 41!

Pratili su ga Majkl Rol sa 16 poena, Aleks Tajus sa 12 i Artsiom Parahovski sa 10 poena.

U poraženoj ekipi 16 poena Zisisa, 12 je dodao Radošević, dok su po 10 upisali Riki Hikman i Ogastin Rubit. Luka Mitrović sa 21 minut, devet poena, tri skoka i dve asistencije.

Printezis

Olimpijakos je dočekao Baskoniju, a domaćin je u očekivano tvrdom meču slavio rezultatom 75-64.

"Crveno-beli" iz Pireja su prepoznatljivom igrom došli do prednosti nakon 10 minuta, do kraja utakmice su tu prednost polako podizali, čitav meč su držali španski sastav na odstojanju.

Pokušala je Baskonija u poslednjim minutima da se trgne, zaigrao je dobro i povratnik Marselinjo Uertas, ali je domaćin ipak zadržao prednost i upisao pobedu.

Olimpijakos je dočekao Baskoniju, a domaćin je u očekivano tvrdom meču slavio rezultatom.

Istakao se Jorgos Printezis sa 17 poena, četiri manje dodao je Agravanis, dok se na 11 zaustavio Papanikolao. Nikola Milutonov solidan, za 20 minuta upisao je devet poena i dva skoka.

U poraženom sastavu 13 poena Šengelije, 12 Džejsona Grejndžera, 11 je dodao Johanes Fojtman, dok se na 10 zaustavio Marselinjo Uertas.