četvrtak 21.10.2021.
22:32

Završene još dve utakmice petog kola Evrolige.

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Makabi je posle nešto lošijeg starta sezone uspeo da veže dve uzastopne pobede, a najnoviju je ostvario večeras u Tel Avivu protiv Panatinaikosa rezultatom 77:73.

Domaći su bili znatno bolji tokom prve tri četvrtine, a Atinjani su tek u poslednjih deset minuta uspeli da značajnije smanje razliku, ne i više od toga, pa je Panatinaikos upisao i četvrti poraz u prvih pet kola.

Naneli je sa 18 poena predvodio Makabi do pobede, a kod gostiju najefikasniji Mejkon sa 17 poena. Naš Nemanja Nedović je meč završio sa 13 poena i četiri asistencije.

Mnogo uzbudljivije je bilo u Milanu, gde je domaća Olimpija savladala ASVEL sa 73:72. Lider na tabeli je tako nastavio seriju pobeda, pa i dalje ima maksimalan učinak na vrhu tabele, a ASVEL je posle tri pobede na startu, upisao i drugi uzastopni poraz. Presudila je trojka Dejvona Hola na 27 sekundi pre kraja, a gosti su potom propustili priliku da preko Lajtija stignu do pobede.

Šilds sa 15 i Meli sa 14 poena predvodili su ekipu Milana, a u ASVEL-u najbolji Okobo sa 25 poena.