EL: "Ćaćo" zna kako sa svojima, CSKA slavio u Vitoriji

petak 29.12.2017.
22:23

Košarkaši moskovskog CSKA upisali su 12. pobedu ove sezone.

EPA-EFE/David Aguilar

Izabranici Dimitrisa Itudisa slavili su na gostovanju Baskoniji rezultatom 81-90.

Baski su bolje otvorili meč, prvi kvartal su rešili u svoju korist sa 26-18, ali su se "Armejci" vratili u narednoj deonici, te su na poluvreme otišli sa tri  poena viška.

Baskonija uzvraća udarac u trećem kvartalu, dobijaju taj deo igre sa pet razlike i sa dva poena viška odlaze na odmor pred poslednjih 10 minuta.

CSKA je u odlučujućem kvartalu zategao odbranu, odradio potreban posao u napadu i na kraju zasluženo slavio.

Pobednički sastav predvodio je sjajni Ćaćo Rodrigez sa 25 poena i osam asistencija, šutirao je za tri 6/9, a imao je i šest skokova za ukupan indeks 35.

Pratio ga je Vil Klejburn sa 20 poena, 11 je dodao De Kolo, dok se na 10 zaustavio Otelo Hanter.

Kod Baskonije 20 poena Šengelije uz 13 skokova, 17 je dodao Tima, dok je 13 upisao Buboa.