20:57

Sada je došao trenutak da se vidi snaga evroligaških timova, počelo je!

Epa/Valda Kalnina

Evroliga je i zvanično počela.

Dve utakmice su odigrane od 19 časova, a slavili su Real Madrid i CSKA iz Moskve.

Real je na gostovanju Efesu uspeo da slavi sa 74:88, od samog starta su nametnuli svoj ritam i dobili prvu četvrtinu sa 9 poena prednosti uz velikih 28 poena. Prednost je nastavila da raste, bila je i +18 kada su gosti poveli sa 43:25, ali je onda Efes krenuo da se budi.

Real je polako gubio veliku prednost, do kraja treće četvrtine bilo je samo +4 (56:60), ali tada Dončić, Kerol i Rendolf trojkom uspevaju da donesu Realu +10.

Dončić i Kerol su nastavili da pogađaju, Real se odvojio na 4 minuta pred kraj na 67:81, već je bilo jasnije da će Efes teško do pobede.

Kada je Fakundo Kampaco uspeo da pogodi trojku za 88:74 na 30 sekundi do kraja, sve je bilo jasno.

Kod Efesa Erik Mekkolum je imao 26 poena, Danston 17, a Vladimir Štimac je imao 7 poena i 5 skokova. Sa druge strane Luka Dončić je imao 27 poena, 4 skoka i 4 asistencije, a odličan je bio i Gustavo Ajon sa 16 poena. Ognjen Kuzmić je za 6 minuta uspeo da postigne 2 poena, kao i 3 skoka.

U drugoj utakmici dana, CSKA se mučio protiv Milana, gubio je od starta, primili su izabranici Dimitrisa Itudisa čak 30 poena u prvoj deonici, gubili sa 14 poena razlike i tokom druge četvrtine...

Ipak, uspevaju da se konsoliduju u drugom poluvremenu, došli su i do prednosti u trećoj četvrtini, a kada je Kajl Hajns uspeo na 6 minuta do kraja da sa slobodnih bacanja donese prednost CSKA, onda je više nisu gubili, De Kolo je zaigrao sjajno, Vesterman je pogodio trojku, na 3:40 do kraja bilo je 83:74.

Održavali su prednost domaćini, na kraju su uspeli da slave sa 93:84.

Higins je imao 21 poen, Serhio Rodrigez je imao 20, a De Kolo 19. Na drugoj strani Gaudlok je imao 17, a Vladimir Micov 16, uz 5 skokova i 3 asistencije.