EL - Efes gubio 15 razlike, pa rasturio Olimpijakos! Pobedila i Baskonija pred Zvezdu!

četvrtak 18.02.2021.
20:20

Pobede Baskonije i Efesa.

EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Košarkaši Baskonije pobedili su večeras u gostima Himki sa 89:67 (14:24, 23:23, 20:24, 18:10), u 25. kolu Evrolige.

Najbolji kod Baskonije bili su Jusufa Fol sa 14 koševa i devet skokova, dok su Rokas Giedraitis, Zoran Dragić i Luka Vildoza ubacili po 13 poena.

U Himkiju bolji od ostalih bio je Aleksej Šved sa 16 poena, 10 asistencija i četiri skoka.

Baskonija je sa skorom od 12 pobeda i 13 poraza na 11. poziciji, dok Himki zauzima poslednje 20. mesto sa dve pobede i 22 poraza.

U narednom kolu, Baskonija će dočekati Crvenu zvezdu, dok će Himki gostovati Milanu.

U drugom meču 25. kola ekipa Efesa je razbila Olimpijakos rezultatom 76:53.

Posebno se to odnosi na drugo poluvreme, zanimljivo da je posle prve četvrtine bilo 11:26 za Olimpijakos i da su gosti do kraja meča postigli samo 27 poena.

Posebno je impresivna bila druga četvrtina Efesa koju su dobili sa 32:8.

Larkin je posebno briljirao na ovom meču, imao je 21 poen, pratio ga je Danson sa 15, a Bubua je dodao 11. Vasilije Micić 9 poena i 3 asistencije. Kod protivnika Larencakis najefikasniji sa samo 10 poena.