EL - Efes od '-15' do drugog trijumfa!

petak 09.01.2015.
21:10

Košarkaši Anadolu Efesa upisali su drugu pobedu u TOP 16 fazi Evrolige pošto su večeras savladali špansku Unikahu iako su na poluvremenu imali 15 poena zaostatka za timom iz Malage.

euroleague.net

Zavesa na drugo kolo TOP 16 faze Evrolige u grupi "F" spuštena je u Istanbulu duelom Anadolu Efesa i španske Unikahe.

U jako uzbuljivoj utakmici slavila je ekipa Dušana Ivkovića rezultatom 74:70 (15:23, 19:26, 23:8, 17:13) iako je posle prvog dela igre Unikaha imala 15 poena prednosti.

Španski sastav odlično je otvorio utakmicu i iskoristio smušenost domaćeg Efesa pa je do poluvremena Unikaha stigla do prednosti od 15 poena.

Odnos snaga na terenu i rezultat na semaforu drastično su se promenili tokom treće deonice kada je turski sastav dodao gas i nadoknadio 15 poena zaostatka, a pritom zaustavio goste na osam poena.

Nakon serije Unikahe tri minuta pre kraja gosti su uveli meč u dramatičnu završnicu ali je onda Dontej Drejper preuzeo odgovornost na sebe i rešio pitanje pobednika sa pet vezanih poena.

Tridesetak sekundi pre kraja gosti nisu realizovali napad pa je uz dva tajm-auta Dušan Ivković stabilizovao situaciju posle čega nije bilo poena.

Četvorica košarkaša Efesa ostvarila su dvocifren učinak a najefikasniji je bio Met Džening sa 17 poena. Dontej Drejper i Stratos Perperoglu ubacili su po 13 poena a Čedi Osman dodao je 12. Srpski centar Nenad Krstić na terenu je proveo 13 minuta postigavši za to vreme 4 poena uz 3 ostvarena skoka.

U gostujućem sastavu igrači su rasporedili učinak pa su najefikasniji bili Golubović i Kuzminkas sa po 10 poena a Stefan Marković je utakmicu završio sa 5 posena i 3 izgubljene lopte.