petak 22.01.2016.
21:48

Košarkaši Crvene zvezde Telekom upisali su drugu pobedu u TOP 16 fazi Evrolige pošto su večeras u krcatom "Pioniru" savladali špansku Unikahu.

euroleague.net

Šampion Srbije uspeo je da potvrdi "brejk" iz Atine pošto je u četvrtom kolu TOP 16 faze savladao Unikahu na domaćem terenu rezultatom 87:73 (21:14, 20:17, 19:22, 27:20).

Gosti iz Malage bolje su otvorili utakmicu pa su na tri minuta pre prvog odmora stekli prednost (9:12) proizašlu iz boljeg ofanzivnog skoka koji crveno-beli nisu mogli da iskontrolišu.

Poenima Maika Cirbesa na dva i po minuta pre kraja prve deonice crveno-beli su pokrenuli seriju i sa 12:2 do kraja četvrtine u potpunosti preuzeli kontrolu nad igrom i rezultatom.

Marko Gudurić i Nemac Maik Cirbes bili su generatori tog preokreta Radonjićeve ekipe a juniorski reprezentativac Srbije ponovo je jednom trojkom "zapalio" publiku i nagovestio da će imati dobro veče.

Nakon prve deonice Crvena zvezda je imala sedam poena razlike (21:14) a već na startu druge četvrtine uspela je da dođe do dvocifrene prednosti zahvaljujući agresivnoj odbrani i fenomenalnom Marku Guduriću koji je pogodio za "2+1".

Sredinom druge četvrtine aktivirao se i Stefan Jović koji je za četrdesetak sekundi uspeo da pogodi trojku i da realizuje šut za dva poena pa su crveno-beli otišli na, u tom momentu, maksimalnih "+12" (31:19).

Uprkos tome što crveno-beli nisu uspeli da neutrališu ofanzivni skok košarkaša Unikahe, srpski tim uspevao da zadrži prednost zahvaljujući momcima koji su odmenili Gudurića i Jovića.

Vasilije Micić i Nemanja Dangubić su preuzimali odgovornost u završnici prvog poluvremena pa su crveno-beli na veliki odmor otišli sa odličnih deset poena prednosti (41:31).

Vladimir Stimac

Plejmejker Stefan Jović i Marko Gudurić bili su najefikasniji sa po 9 poena u prvom poluvremenu, a Maik Cirbes je uz 7 poena dodao i 5 skokova.

Treća četvrtina donela je nešto veći broj poena koji je proistekao iz činjenice da su obe ekipe popustile u defanzivnim zadacima. Za pet minuta igre Unikaha je pogodila tri trojke i postigla 15 poena pa je trojka Marka Simonovića na minut pre kraja imala izuzetnu važnost za domaće.

Najbliži Zvezdi u rezultatskom smislu gosti su bili na startu četvrte četvrtine kada je Demarkus Nelson pogodio i smanjio na "-3" (60:57).

U tim trenucima od krucijalnog značaja su bili poeni Vasilija Micića i Marka Simonovića koji je pogodio sa sedam metara i vratio Zvezdu na pristojnih "+8" (65:57) osam minuta pre kraja meča.

Usledio je "prazan hod" u trajanju od dva minuta, da bi Terens Kinsi u jednom napadu postigao tri poena nakon što je sudija Lamonika dodelio tehničku grešku treneru Unikahe.

Nakon toga eksplodirao je Marko Simonović koji sa dve vezane trojke vraća Zvezdu na "+12" na nešto manje od tri minuta pre kraja, čime su crveno-beli stekli kapitalnu prednost.

Do kraja meča crveno-beli su u dva navrata uspevali da naprave najveću prednost na utakmici pošto su prvo otišli na "+13", a posle trojki Branka Lazića i na "+14".

Najefikasniji u redovima pobedničke ekipe bio je Stefan Jović sa 15 poena i 5 asistencija, ali su Marko Gudurić sa 13 i Marko Simonović sa 12 poena izrasli u centralne figure večerašnje utakmice.

U ekipi Unikahe samo je Džamar Smit uspeo da ostvari dvocifren poenterski učinak pošto je meč završio sa 11 postignutih poena. Nemanja Nedović je postigao 9, Demarkus Nelson 4 poena.

Narednu utakmicu u TOP 16 fazi Crvena zvezda Telekom igra sledeće nedelje protiv Lokomotive Kubanj pred svojim navijačima.