petak 11.01.2019.
20:11

Niko ovo nije očekivao.

Epa/Andrej Čukić

CSKA je poražen na svom terenu od ekipe Makabija u evropskom klasiku, rezultat je bio 76:93.

Ništa nije nagoveštavalo poraz CSKA, posebno ne u prvoj četvrtini kada su domaći stigli i do +12, poveli su 16:4, ali su onda naprasno pali.

Makabi je početkom druge četvrtine prešao u prednost (26:28) i od tada je nije ispuštao.

U poslednju deonicu Makabi je ušao sa 4 poena prednosti, a ona je samo rasla, do konačnih 76:93.

De Kolo i Klejburn su postigli po 16 poena, a na drugoj strani Obrajant najbolji sa 14 poena i Zosman sa 15 poena.

Ovo je bio 5. poraz u sezoni za CSKA u Evroligi, Makabiju je ovo bila 7. pobeda, napravili su ogroman korak ka 8. mestu.