EL: Maraton u Kaunasu, Heket i Klajburn u dramatičnoj završnici srušili Žalgiris

petak 04.01.2019.
21:21

Moskovski CSKA je upisao 12. pobedu ove sezone.

EPA-EFE/SERGEI ILNITSKY

Izabranici Dimitrisa Itudisa su slavili u 16. kolu Evrolige na gostovanju u Kaunasu, bilo je 79:84 za "Armejce" u "Žalgirio Areni".

Bolje su gosti iz Moskve otvorili meč, nakon 10 minuta igre imali su 11 poena prednosti.

U drugoj deonici slična slika, CSKA je uglavnom ima dvocifrenu prednost, na veliki odmor su otišli sa 10 poena viška.

Probudio se Žalgiris u finišu treće deonice i preokrenuo rezultat, Jasikevičijusovi puleni su na poslednju pauzu otišli sa suficitom od četiri poena.

Vodili su u prvom delu poslednje četvrtine domaći košarkaši, ali su potom Klajburn i Danijel Heket uzeli stvari u svoje ruke.

Posebno je inspirisan bio italijanski reprezentativac, CSKA je nakon njegove trojke preokrenuo rezultata, a potom je raspoloženi plejmejker pogodio i jedan težak šut za dva poena, za +3 u korist Moskovljana.

Dejvis je potom promašio prvo od dva bacanja, ušlo se u penal završnicu, "Armejci" su uspeli da zadrže prednost i upišu trijumf u Kaunasu.

Treba dodati i da je meč u Litvaniji trajao gotovo dva i po sata, videli smo čak 68 slobodnih bacanja.

Junaci Heket i Klajburn su upisali po 19 poena, 13 je dodao De Kolo, dok je 11 upisao Kori Higins u pobedničkoj ekipi.

Kod Žalgirisa 19 poena Dejvisa, 13 je dodao Grigonis, 10 Derik Volton Junior.