EL - Novi poraz, Budućnost se "raspala" u poslednjoj deonici

četvrtak 18.10.2018.
22:02

Šampion ABA lige doživeo je i treći poraz u Evroligi. Poslednja četvrtina odlučila.

Epa/Boris Pejović

Košarkaši podgoričke Budućnosti doživeli su večeras treći uzastopni poraz na startu Evrolige.

Makabi iz Tel Aviva savladao je Budućnost VOLI u hali "Morača" rezultatom 78:68 (14:16, 20:25, 24:21, 20:6) u meču trećeg kola elitnog takmičenja.

Šampion ABA lige igrao je večeras bez Nikole Ivanovića, ali je tokom prve tri četvrtine bio bolji rival. Delovalo je da su izabranici Aleksandra Džikića na dobrom putu da zabeleže prvu pobedu u eliti, a onda je usledila katastrofalna poslednja četvrtina.

Pet i po minuta u poslednjem kvartalu trebalo je domaćinu da postigne prve poene, a zatim je na ta dva postignuta poena ostao sve do poslednjeg minuta kada mu je Makabi dopustio još četiri poena.

Ispostavilo se da je apsolutno odsustvo ofanzivne igre u poslednjoj četvrtini stajalo ekipu Budućnosti novog poraza, tako da će u nekom od narednih utakmica Podgoričani morati da traže pobedu.

Domaći su u svojim redovima imali trojicu igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom. Najefikasniji je bio Edvin Džekson sa 13 poena i 2 skoka, a po 12 poena postigli su Nemanja Gordić (5 as) i Alen Omić (7 sk).

Najefikasniji igrač na meču bio je Skoti Vilbekin sa 28 poena (4/5 za dva, 6/11 za tri), 4 skoka i 5 asistencija.

Panatinaikos je večeras lako izašao na kraj sa novajlijom u evropskoj eliti. "Zeleni" su u Atini savladali Gran Kanariju rezultatom 102:87 (21:14, 29:22, 24:19, 28:32).

Izabranici Ćavija Paskvala rasporedili su poene i podelili minutažu na pravi način, pa su tako Lukas Lekavičius i Kit Lengford bili najefikasniji sa po 16 postignutih poena.

U ekipi Gran Kanarije po 15 poena postigli su Markus Erikson i Kristofer Evans.