petak 26.02.2021.
23:05

Utakmicama u Berlinu i Barseloni kompletiran večerašnji evroligaški program.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Veliko iznenađenje priredila je ekipa Asvela, koja je kao gost savladala vodeću Barselonu rezultatom 76:69.

Doduše, francuski tim je već mesec dana u odličnoj formi i večerašnjim trijumfom je samo nastavio sjajan niz pobeda u Evroligi, zahvaljujući kojima može da se nada i borbi za plasman u Top 8.

Sada Asvel ima skor 12-14, a Barselona je i dalje na prvom mestu sa skorom 18-8.

Tokom prve tri četvrtine ekipe su se smenjivale u vođstvu, bio je to ravnopravan duel, a gosti su utakmicu u svoju korist prelomili u poslednjem kvartalu.

Noris Kol je bio najbolji u Asvelu sa 21 poenom, pogađao je i u samom finišu sa linije penala, a uz njega istakli su se i Fal, Hauard i Lajti sa po 13 postignutih poena.

Barselonu je predvodio Dejvis sa 22 poena i osam skokova, a pratio ga je Mirotić sa 19 poena i četiri skoka.

U Berlinu, Alba je savladala ekipu Panatinaikosa sa 74:65 i prekinula seriju poraza u Evroligi. Nemačkom timu je ovo deveta pobeda u sezoni, a Panatinaikos je pretrpeo petnaesti poraz.

Gosti iz Atine, koji su ponovo nastupili bez povređenog Nemanje Nedovića, dugo su vodili, ali je Alba preokrenula rezultat pred kraj treće i u poslednjoj četvrtini, koju je domaćin i najbolje odigrao.

U pobedničkoj ekipi Timan je bio najefikasniji sa 16 poena, pratio ga je Erikson sa 12, a najefikasniji u Panatinaikosu bio je Vajt sa 14 poena i osam skokova.