četvrtak 25.02.2021.
22:00

Drama u finišu, Moskovljani izdržali.

Epa/Matteo Bazzi

U derbiju 26. kola Evrolige, CSKA je kao gost u Pireju savladao ekipu Olimpijakosa sa 75:74.

''Armejci'' su se ovom pobedom ponovo izdvojili na drugom mestu na tabeli i ujedno prekinuli niz od dva vezana poraza, dok je Olimpijakos već dugo bez pobede i sada je sa skorom 11-15 tek na trinaestom mestu na tabeli.

Posle prvog poluvremena izgledalo je da će CSKA lako dobiti ovaj meč, vodili su gosti sa 44:26, ali u nastavku je Olimpijakos polako smanjivao razliku i utakmicu uveo u dramatičnu završnicu.

Crveno-beli iz Pireja su u nekoliko navrata i poveli sa poenom razlike, ali je CSKA uspeo da se izvuče i sa linije penala ipak stigne do važnog trijumfa.

Majk Džejms sa 15 i Vojtman sa 14 poena predvodili su Moskovljane do pobede, a u Olimpijakosu su se izdvojili Mekisik sa 24 i Vezenkov sa 14 poena i sedam skokova.