EL - Zvezda se porazom oprostila od Evrolige

četvrtak 05.04.2018.
20:51

Šampion Srbije porazom se oprostio od Evrolige iako je u Moskvi odigrao jako dobru utakmicu.

Epa/Sergei Ilnitsky

Košarkaši Crvene zvezde mt:s spustili su zavesu na sezonu u Evroligi porazom u Moskvi.

Jedan od favorita za plasman na fajnal-for i osvajanje evropske titule slavio je na domaćem terenu rezultatom 92:81 (23:24, 14:20, 27:19, 28:18) iako je tim Dušana Alimpijevića u dobrom delu meča bio ravnopravan rival.

Zvezda je otvorila utakmicu kako se samo poželeti može, povela je sa 9:0 što je razbesnelo Dimitrisa Itudisa koji je potom zamenio kompletnu petorku.

Sredinom prvog kvartala domaćin počinje da diže nivo igre i do kraja četvrtine uspeva da "istopi" dvocifrenu prednost Zvezde i priže na "pola koša" razlike.

Na startu druge četvrtine CSKA preuzima vođstvo ali su crveno-beli bolje odigrali u nastavku kvartala. Do odlaska na odmor Zvezda uspeva da stekne sedam poena prednosti i da sa tom razlikom ode na veliki odmor.

Sve do sredine treće četvrtine Zvezda je odolevala Moskovljanima ali se pred poslednji period uplo u rezultatsku klackalicu posle koje je CSKA uspeo da prelomi meč u svoju korist.

Dva minuta pre kraja CSKA je prvi put na meču stigao do dvocifrene prednosti i to je praktično bio trenutak kada je domaćin rešio pitanje pobednika.

"Armejce" su do pobede vodili Vitalij Fridzon (18 pts, 3 pts, 2 as) i Kori Higins (18 pts, 5 as), a dvocifren poenterski učinak ostvarili su još Serhio Rodriges (12 pts, 4 sk , 3 as) i Otelo Hanter (12 pts, 3 sk, 2 as).

Zvezda je i večeras igrala bez Pera Antića, a Tejlor Ročesti bio je najefikasniji u timu Dušana Alimpijevića sa 13 poena i 5 asistencija. Stefan Janković je meč završio sa 10 poena i 8 skokova, a dvocifreni su još bili Ognjen Dobrić (14 pts, 3 sk), Dejan Davidovac (10 pts, 2 as) i Milko Bjelica (10 pts, 4 sk, 2 as).

Zvezda je sezonu u Evroligi završila sa 11 pobeda i 19 poraza.