20:48

Filadelfija stigla do 47. pobede u dosadašnjem delu sezone, još jedna fantastična partija Džoela Embida.

AP Photo/Nick Wass

Jedan od dva konkurenta za osvajanje MVP nagrade, Džoel Embid, imao je još jedan fantastičan dan i to protiv Šarlota.

Filadelfija je stigla do svoje 47. pobede u sezoni pošto je savladala Šarlot sa ubedljivih 144:114.

Prva četvrtina je bila neizvesna, Šarlot se držao, čak i vodio u pojedinim momentima, a onda serija 10:0 početkom druge četvrtine u korist Filadelfije. Vratili su se gosti, stigli čak i do izjednačenja, a domaći nikako nisu uspeli da se odlepe.

Uspeli su to u trećoj četvrtini, nova serija, ovoga puta 12:0, pa još jedna od 70, prednost je samo rasla iz minuta u minut, da bi bilo u jednom trenutku i 103:74. Do kraja je bilo i plus 35 u korist domaćina, gosti su čak dobro prošli.

Embid najefikasniji sa 29 poena, imao je i 14 skokova, 6 asistencija, ali i odličan šut iz igre (12-16). Tobi Heris ga je pratio sa 23 poena, Maksi je dodao 19. U Šarlotu Bridžis 20 poena, ostali slabi.