EP (kval.) - Odlični Dimitrijević nedovoljan Makedoncima, Estonci bolji u Skoplju

petak 23.02.2024.
21:30

Kompletirano je prvo kolo i u Grupi H.

fiba.basketball

Prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo večeras je upisala i selekcija Estonije.

U okviru prvog kola kvalifikacione Grupe H, Estonija je večeras u Skoplju savladala domaću selekciju Severne Makedonije rezultatom 74:69.

Predvođeni raspoloženim Nenadom Dimitrijevićem, Makedonci su tokom prvog poluvremena imali blagu prednost i bili su nešto bolji rival.

Ali, u trećoj četvrtini je domaći tim prosuo sve dobro što je uradio u prvih 20 minuta. Estonci su treću deonicu dobili sa 21:10, napravili preokret i do kraja meča nisu ispuštali vođstvo.

Kotsar i Vene su sa po 16 poena predvodili pobedničku ekipu, a kod domaćina pomenuti Dimitrijević se zaustavio na 25 poena. Uz njega, odličan učinak je imao i Itan Hap sa 18 poena i 10 skokova, ali ostatak tima ih nije pratio na pravi način.

U ovoj grupi je juče Litvanija u Viljnusu savladala Poljsku sa 83:64, a u ponedeljak u drugom kolu igraće Poljska - Severna Makedonija i Estonija - Litvanija.