EP (U20) - "Orlići" namučili Francuze, medalja ostala samo san!

Kraj za Srbiju.

KSS
KSS

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije, igrači do 20 godina, ispala je sa Evrobasketa na Kritu.

Srbija je u četvrtfinalu poražena od Francuske rezultatom 82:73 (19:19, 18:22, 21:14, 24:18).

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Nikola Šaranović sa 20 poena, dok su Filip Branković i Mihailo Petrović ubacili po 14.

U redovima Francuske blistao je Adama Alfa-Bal koji je ubacio 18 poena, a dvocifreni su još bili Ilijas Kamardin sa 12 i Maksim Rajno, koji je ubacio poen manje.

Odlično su odigrali izabranici selektora Nenada Čanka u većem delu utakmice, vodili na poluvremenu sa 41:37, ali su u finišu meča popustili pred sjajnim protivnikom.

Imala je Srbija sedam poena prednosti sredom treće deonice (50:43), ali su Francuzi preokrenuli serijom 9:0 i stekli prednost koju nisu ispustili do kraja meča.

Imala je Francuska "+8" (69:61) sredinom poslednje četvrtine, ali su naši košarkaši poenima Zimonjića, Šaranovića i Belića došli na samo tri poena zaostatka (69:66). Ipak, Francuska nije dozovolila neizsvenu završnicu i na kraju se zasluženo plasirala među četiri najbolje ekipe na turniru.

Protivnik Francuza u polufinalu biće bolji iz meča Turska - Grčka koji je na programu od 20 časova.