Evrobasket (pretkval) - Hrvati ne pripadaju ovom društvu, Irska demolirana u Opatiji!

sreda 19.07.2023.
21:45

Norveška iznenadila Bugare.

2023 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaška reprezentacija Hrvatske savladala je kao domaćin Republiku Irsku sa 89:49 (24:5, 32:12, 14:16, 19:16) i pobedom započela treću rundu pretkvalifikacija za Evrobasket u grupi G.

Izabranici selektora Josipa Sesara sve dileme oko pobednika rešili su već u prvoj četvrtini u kojoj su Irci postigli samo pet poena.

Ako je za utehu Irskoj, gosti su bili bolji od nekada košarkaške velesile u trećoj četvrtini koju su rešili u svoju korist sa 16:14, ali im to nije pomoglo da izbegnu ubedljiv poraz.

Hrvate je do trijumfa predvodio Roko Badžim sa 18 poena, poen manje ubacio je Toni Perković, a dvocifreni su još bili Roko Prkačin sa 14, te Danko Branković koji je ubacio 11 poena.

U selekciji Irske istakao se Nil Kvin sa 12 poena.

Pravo iznenađenje danas priredila je Norveška koja je kod kuće bila bolja od učesnika prošlog Evrobasketa Bugarske i slavila sa 86:80 (22:21, 27:18, 19:8, 18:33) u uvodnoj utakmici grupe J.