sreda 12.01.2022.
21:37

Evo šta se još dešavalo u EK.

aba-liga.com/Budućnost VOLI

Košarkaši Lijetkabelisa pobedili su večeras na svom terenu Metropolitan sa 96:89 (23:21, 24:23, 17:20, 32:25), u devetom kolu Grupe A Evrokupa.

Lijetkabelis su do pobede predvodili Dovidas Giedraitis sa 25, Kaspars Berzins sa 19 i Kristupas Zemajitis sa 18 poena.

Kod Metropolitana najbolji je bio Miralem Halilović sa 19 poena i 11 skokova, a pratio ga je Vil Kamings sa 16 poena i pet skokova.

Obe ekipe su zabeležile po četiri pobede i pet poraza i nalze se na deobi šestog mesta.

U narednom kolu, Lijetkabelis će dočekati Slask, dok će Metroploitan ugostiti Turk Telekom.

Budućnost je stigla do sedme pobede u Evrokupu pošto je večeras stigla do pobede nad Bursom sa 83:82 i iako su imali 15 poena minusa u poslednjoj deonici.

Gosti su sa deset trojki završili prvo poluvreme, sve im je polazilo za rukom, a sredinom treće deonice je bilo +16 za Turke. Na startu poslednje četvrtine je bilo i +15 za goste, ali je onda Vladimir Micov vezao devet poena. Alimpijević je bio besan na svoje igrače, nisu pomogli ni tajm-auti, a kada je Popović pogodio za izjednačenje znao se da ćemo gledati neizvesnu završnicu.

Za 80:82 pogodio je Frimen, Džikić je nacrtao napad, Sili je uzeo stvar u svoje ruke i pogodio 2+1 za pobedu Budućnosti na 4 sekunde do kraja. Micov 20 poena, Rid 18, Sili 14. Kod Burse Frimen 22.

Slavila je i Valensija protiv Ulma, bilo je 70:76. Kod gostiju Pradilja 15 poena, Rivero 12 poena i 11 skokova. Kod domaćina Kriston 14 poena.