Evroliga: Efes konačno pobedio. Lučić vodio Bajern do trijumfa u Litvaniji

četvrtak 21.10.2021.
21:12

Tesne pobede Efesa i Bajerna.

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Košarkaši Anadolu Efesa upisali su prvu pobedu u Evroligi ove sezone pošto su u meču 5. kola na svom terenu u tesnom meču nadigrali Uniks iz Kazanja 71:68.

Prva četvrtina protekla je u velikoj borbi, a prednost u ovom delu igre pretežno su imali gosti iz Kazanja, koju su sa plus četiri završili uvodnih 10 minuta.

Početak druge četvrtine obeležio je Šejn Larkin sa pet poena u nizu kojim je doneo preokret domaćinu.

Tokom deonice ipak je nastavljena rezultatska klackalica, a Mario Hezonja i Toni Džekiri sa dve trojke vratili su prednost gostima iz Rusije.

U ovom delu igre Uniks je imao i plus osam, ali su na poluvreme odneli "samo" pet poena prednosti.

Treću četvrtinu bolje je počeo Efes, ali je Uniks vratio vođstvo i pred poslednjih 10 minuta stigao do plus četiri.

U odlučujućoj deonici Efes je u poslednja tri minuta preuzeo primat i upisao tek prvu pobedu u nizu nakon četiri uzastopna poraza.

Najefikasniju u pobedničkom timu bili su Šejn Larkin i Rodrigo Bobua sa po 14 poena, a Tibor Plajs je ubacio dva manje.

U redovima poraženih Ajzea Kan i Lorenco Braun imali su po 16 poena, dok je Mario Hezonja ubacio tri manje.

U drugom meču istog termina minhenski Bajern je slavio tesnu pobedu na gostovanju Žalgirisu 75:73.

Domaćin je počeo bolje prvu četvrtinu stigavši i do dvocifrene prednosti zahvaljujući izvanrednom Lukasu Lekavičijusu, a vođstvo je poraslo i na plus 16 pred odlazak na poluvreme.

Na odmor se otišlo sa 12 poena razlike u korist domaćina, ali je već u trećoj četvrtini Bajern pokazao zube.

Kako je deonica odmicala, gosti iz Nemačke su topili prednost Žalgirisa, a na 45 sekundi pre kraja treće četvrtine Ognjen Jaramaz je doneo izjednačenje Bajernu, ali je Kalnietis trojkom omogućio vođstvo Žalgirisu na ulasku u odlučujućih 10 minuta.

Bajern je ipak sredinom poslednje četvrtine preuzeo vođstvo, ali je do kraja meča bila velika borba koja je rezultirala pobedom gostiju iz Nemačke.

Do trijumfa ju je predvodio Vladimir Lučić sa 17 poena, Dašon Tomas je imao dva manje, a Darun Hiliard se zaustavo na 14.

Žalgiris je sa 17 poena predvodio ranije spomenuti Lekavičijus.