Evroliga ima novu praksu, Zvezdi u Pireju sudi Migel Anhel Perez!

Autor: Lazar Nikolić
sreda 11.02.2026.
22:15
Izvor: Sportske.net

Isti rivali, isti i glavni sudija.

Eurohoops
Eurohoops

Povezane vesti

Košarkaši Crvene zvezde u četvrtak od 20.15 sati gostuju Olimpijakosu u Pireju u meču 28. kola Evrolige.

Zvezda je u prošlom kolu prekinula niz od pet uzastopnih evroligaških pobeda i izgubila od Makabija. Ekipa trenera Saše Obradovića trenutno je sa skoru 16-11 i zauzima sedmo mesto na tabeli.

Na drugoj strani, Olimpijakos ima utakmicu manje i učinak od 17-9, koji je timu trenera Jorgosa Barcokasa dovoljan za drugo mesto na tabeli.

Evroliga je odredila sudije za utakmicu Olimpijakos - Crvena zvezda, a uloga glavnog arbitra poverena je iskusnom Špancu Migelu Anhelu Perezu kome će pomagati Izraelac Sefi Šemeš i Maksim Buber iz Francuske.

Zanimljivo, i prvi ovosezonski duel između Zvezde i Olimpijakosa u "Areni" sudio je Perez, a beogradski crveno-beli slavili.

Tako je Evroliga nastavila praksu da identičan glavni sudija sudi obe utakmice istih rivala u Evroligi. 

To se već dešavalo Zvezdi sa još jednim Špancem Huanom Karlosom Garsijom, koji je ekipi Saše Obradovića sudio u oba duela sa Dubaijem i Žalgirisom.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke