Evroliga - Milutinov overio pobedu "armejaca", Hilijard nerešiva enigma za Baskoniju!

20:27

Rusi ostvarili veoma bitnu pobedu protiv Baskonije.

STARSPORT
STARSPORT

U osmom kolu košarkaške Evrolige, CSKA je u Moskvi savladao Baskoniju rezultatom 89:86 (23:16, 24:19, 19:23, 23:28).

Domaćin je od samog početka meča preuzeo inicijativu i već sredinom prve četvrtine stekao dvocifrenu prednost, da bi se na poluvreme otišlo sa 12 poena prednosti za CSKA - 47:35.

Ekipa Duška Ivanovića je pokušavala da se vrati u meč, čak je i u finišu poslednje deonice uspela i da poravna rezultat, ali je trojka veoma raspoloženog Derana Hilijarda prelomima susret u korist ruske ekipe.

Upravo je Amerikanac bio najefikasniji akter utakmice pošto je postigao 31 poen, dok je u Baskoniji najviše pokazao Fol sa 19 poena i osam skokova.

Reprezentativac Srbije Nikola Milutinov postigao sedam poena za nešto više od 28 minuta na parketu, a posebno su bila bitna dva nakon slobodnih bacanja u završnici meča.