Evroligaši u opasnosti, Klarkova klauzula važi samo za NBA!

Autor: Aleksandar Golubović
petak 10.04.2026.
17:00
Izvor: Sportske.net

Amerikanac igra odličnu sezonu.

Srdjan Stevanovic/Starsport.rs
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Povezane vesti

Sve bolji košarkaš Makabija iz Tel Aviva Džimi Klark zavredeo je odličnim partijama ove sezone interesovanje mnogih klubova, ali izraelski portal "Sport 5" prenosi da Amerikanac nema u ugovoru izlaznu klauzulu za Evroligu, već da ona važi isključivo za NBA.

Klark je stigao u Makabi pre nešto više od godinu dana nakon odličnih izdanja u izraelskom Bnei Herzliju i za kratko vreme postao jedan od produktivnijih bekova u Evroligi.

To je izmamilo interesovanje mnogih evroligaških klubova, između ostalog i Reala, ali je problem što u ugovoru koji važi do kraja naredne sezone ne postoji stavka koja lišava Makabi mogućnosti da ga zadrži.

To je izlazna klauzula, koja se odnosi samo na interesente iz NBA lige, a ni takvih sasvim izvesno neće nedostajati pa ne bi bilo iznenađenje ukoliko se vrati u domovinu.

Isti izvor dodaje da su Klarkovi predstavnici već kontaktirali Makabi, ne bi li saznali cenu za otkup igrača, ali se u velikanu iz Tel Aviva nisu oglašavali po tom pitanju.

Podsetimo, Makabi je nakon bleska u završnici sezone porazima u duplom kolu prosuo sve nade za plej-in. Do kraja sezone ostali su im okršaji protiv Hapoela i Virtusa posle kojih će se u potpunosti okrenuti domaćem prvenstvu.

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke