Fener ponovo potonuo, Asvel rešio posao u prvoj četvrtini

četvrtak 26.01.2023.
23:02

Asvel vezao dve pobede u nizu.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Košarkaši Asvela pobedili su kod kuće Fenerbahče rezultatom 91:77 (25:12, 23:21, 23:22, 20:22) u okviru 21. kola Evrolige.

Fener je taman zaređao tri trijumfa u evropskoj eliti, posle dugog i lošeg niza poraza, međutim ponovo je stao tim Dimitrisa Itudisa.

Asvel je najvažniji deo posla završio u prvoj četvrtini kada je ubedljivo dobio protivnika 25:12. Čak 15 poena postigli su sa linije za tri poena.

U drugom kvartalu Fener je napravio mini-seriju od 4:0 i smanjio prednost domaćih na devet poena. Iako je ova deonica bila prilično izjednačena, turskom timu trebalo je mnogo više da bar priđe Asvelu koji je na poluvremenu bvodio 48:33.

Slična igra nastavila se po povratku na teren, izjednačena igra i jednih i drugih. Fener je gubio mnogo lopti, što ih je koštalo i boljeg rezultata.

U četvrtoj četvrtini Edvards je razigrao svoj tim sa dve trojke, ali je Parker odmah pozvao tajm-aut i prekinuo seriju. Do kraja se nije mnogo menjalo, Asvel je održavao prednost od 15-ak razlike do kraja meča.

Najefikasniji kod pobednika bio je De Kolo sa 26 poena, dok je Di Bost postigao 15 poena.

Kod Fenera istakao se Edvards sa 22 poena, Hejz stao na 12, a Vilbekin na 10 poena. Srpski reprezentativac Marko Gudurić postigao je po pet poena i skokova, uz tri asistencije

Fener je sadana deobi treče i četvrte pozicije sa 13 pobeda i osam poraza, koliko ima i Barselona, dok je Asvel 15. sa osam pobeda i 13 izgubljenih mečeva.